602 642 180 biuro@happyhello.pl

Teddy Eddie 2-7 lat

TEDDY EDDIE to licencjonowany program nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat. Jego głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy, piosenki, bajki, słuchowiska, ilustracje i zabawki. Autorki programu czerpały inspirację z obserwacji własnych pociech, będących właśnie w wieku przedszkolnym. To one były pierwszymi, bardzo wymagającymi recenzentami. Program składa się z czterech Ksiąg, z których każda oznaczona jest innym kolorem.

TEDDY EDDIE to wyjątkowo ambitna metoda nauczania dzieci w wieku 2-7 lat,  nominowana w 2014 roku do prestiżowej nagrody ELTons przyznawanej przez British Council za innowacyjność w edukacji.

Zaczerpnięto z oficjalnych materiałów metody TEDDY EDDIE.
Więcej na www.teddyeddie.pl

Forma kursu

Kursy z wykorzystaniem metody Teddy Eddie odbywają się dwa razy w tygodniu po 35 minut (2-3 latki) lub 45 minut (4-7 latki).

LEKTORZY prowadzący zajęcia uczestniczą w serii szkoleń dotyczących metodyki nauczania języka obcego, specyfiki pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, oraz pracy z metodą. Lekcje są regularnie hospitowane i omawiane z Opiekunem Programu.

Bardzo ważnym aspektem Programu jest KONTAKT LEKTORA Z RODZICAMI, którzy mogą liczyć na:

 • lekcje otwarte
 • maile z informacjami na temat przerabianego materiału oraz propozycjami powtórek z dzieckiem w domu
 • regularne, ustne informacje dla rodziców na temat postępów grupy, czy indywidualnych dzieci udzielane po zajęciach
 • pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr)
 • kontakt z rodzicami za pomocą cotygodniowych wiadomości e-mail

ZESTAW KURSANTA

Każdy uczeń otrzymuje bogaty zestaw materiałów do użycia na lekcjach i w domu. Przy kursach rocznych zestaw jest GRATIS.

W jego skład wchodzi:

 • podręcznik z ćwiczeniami
 • poradnik dla rodziców
 • audio CD
 • indywidualny kod dostępu do Wirtualnego Placu Zabaw
 • „SECRET BOOKLET” – MINI-KSIĄŻECZKA Z OBRAZKAMI*
 • „SECRET STICKERS” – ZESTAW NAKLEJEK**
 • TECZKA Z RĄCZKĄ oraz muliROM z materiałami metody deDOMO – specjalna dedykowana wersja dla programu Teddy Eddie

* dotyczy ksiąg RED, YELLOW oraz BLUE
** dotyczy księgi GREEN dla najmłodszych

Lekcje pokazowe

TEDDY EDDIE zaprasza wszystkie dzieci w wieku 2-7 lat wraz z rodzicami na bezpłatne lekcje pokazowe – będzie wesoło, kolorowo i z humorem, no i oczywiście po angielsku!

Zapisy do grup Teddy Eddie trwają CAŁY ROK!

W trakcie roku szkolnego po prostu przyjdź zobaczyć lekcję. Twoje dziecko może wziąć udział w niej bezpłatnie, bez żadnych zobowiązań. Jak się spodoba i będzie miejsce w grupie, można zapisać dziecko na kurs. A spodoba się na pewno 😉 We wrześniu organizujemy otwarte lekcje próbne dla nowych kursantów.

ZGŁOŚ SWOJE DZIECKO JUŻ TERAZ TELEFON: 602 642 180 lub email: biuro@happyhello.pl

Teddy Eddie w domu i deDOMO

Komponenty Programu dają wiele innych możliwości zabaw edukacyjnych w domu. W „Poradniku dla rodziców” znajdują się wszystkie teksty z kursu (opowiadania, piosenki, wierszyki) oraz słownictwo z każdego rozdziału wraz z polskim tłumaczeniem.

Jeżeli rodzic ma ochotę, może skorzystać z naszych pomysłów na użycie podręcznika, płyt oraz mini-zestawu z obrazkami do zabaw z dzieckiem. Wiemy z doświadczenia, że każdy przejaw zaangażowania rodzica w naukę dziecka ma ogromny pozytywny wpływ na wyniki nauczania.

Lektorzy oraz nasi metodycy chętnie pomogą w tym procesie, udzielą wsparcia i odpowiednich sugestii.

Dodatkowo zestaw kursanta został wzbogacony w materiały metody deDOMO. Jest to nowatorski pomysł na ocieplenie języka obcego w warunkach domowych, w formie spontanicznej edukacyjnej zabawy językowej, z kluczowym udziałem mamy i taty, ale obliczonej na maksymalny efekt motywacyjny u samych dzieciaków.

W zestawie znajduje się płyta z e-bookami „Przewodnika metodycznego” i „Przewodnika językowego” metody oraz zestaw nagrań. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku o metodzie, a także do odwiedzenia strony www.dedomo.pl

Fenomen metody Teddy Eddie

5.000 – to zasób słów, jakim posługuje się dorosły Amerykanin.

Dzięki metodzie Teddy Eddie dziecko poznaje pierwsze 2.000 słów i jest gotowe na kolejny, bardziej zaawansowany etap nauki.

Teddy Eddie sprawia, że dziecko przyswaja do pięciu razy więcej słów niż przy użyciu standardowych podręczników. Swobodna rozmowa jest możliwa znacznie szybciej, niż w przypadku używania innych metod.

Rodzic bardzo szybko widzi efekty nauczania, które wykraczają poza znajomość słówek – wiele zdań i kontekstów sprawia, że dziecko uczy się myśleć w obcym języku, co poprawia jego zdolności kojarzenia.

Koniec z nauką pojedynczych słówek, nareszcie dzieci uczą się mówić całymi zdaniami!

Program Teddy Eddie jest

 • PRZYJAZNY – ponieważ nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach i w ładnych, kolorowych salach,
 • ELASTYCZNY – ponieważ zaspokaja potrzeby dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie,
 • WIELOPOZIOMOWY – gwarantuje rozwój, płynne przejścia na kolejne poziomy oraz kontynuację procesu nauczania,
 • AMBITNY – ponieważ zawiera wyjątkowo duży zasób słów, zwrotów i tekstów, a same zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pod stałym nadzorem metodycznym,
 • PRZYJAZNY RODZICOM – zawiera „Poradnik dla rodziców” oraz zapewnia bieżącą informację na temat kursu w postaci lekcji otwartych, regularnych e-maili, spotkań z rodzicami oraz rzetelnego systemu ewaluacji postępów dziecka,
 • WIARYGODNY – bo zasady licencyjne stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli,
 • WESOŁY – bo zawiera dużo dziecięcego humoru i bajkową oprawę,
 • BOGATY – zarówno jeśli chodzi o zestaw ucznia, jak i materiał językowy pozwalający na całkowite ‘zanurzenie się’ w języku obcym,
 • BLISKI – naturalnemu przyswajaniu języka i prawdziwie komunikacyjny.

Ewaluacja programu

Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku klasy. Dlatego ważne i celowe jest obserwowanie reakcji, zachowań i postępów dziecka oraz dzielenie się tymi spostrzeżeniami z lektorem.

Weryfikowanie postępów językowych dziecka bywa rzeczą niełatwą dla rodzica, ale i czasami dla lektora. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często zachowanie dziecka czy demonstrowanie nabytych umiejętności znacznie różni się na zajęciach i w domu.

Zdarza się, że w klasie uczeń euforycznie bierze udział w zajęciach, wszystko rozumie, śpiewa piosenki i gra w gry, natomiast w domu nie potrafi lub nie chce niczym się pochwalić. Czasami zdarza się odwrotnie: w domu dziecko jest aktywne, opowiada rodzicom bajki, gra z nimi w gry, śpiewa piosenki, a na lekcji jest ciche, bardziej nieśmiałe i prawie się nie odzywa. Dlatego zachęcamy do częstego kontaktu z lektorem, wzajemnej wymiany informacji i współpracy.

Informacje na temat podstawowych umiejętności i wiedzy, którą dziecko będzie nabywać w trakcie kursu zostały zawarte w „Poradniku dla rodziców”.

Minimum programowe jest takie samo dla wszystkich uczniów. Często jednak postępy dzieci są znacznie większe. Czy i kiedy tak się dzieje, zależy od wielu czynników: frekwencji, wieku dziecka, ilości lat nauki, osłuchania w domu, indywidualnych predyspozycji i charakteru.

Pod koniec każdego semestru lektor przygotowuje szczegółowy RAPORT O POSTĘPACH DZIECKA, w którym brane są pod uwagę:

 •  stopień opanowania słownictwa,
 • stopień zgłębienia przerabianych tekstów,
 • umiejętność reagowania na polecenia i odpowiadania na pytania,
 • udział w grach i zabawach.

SIEDZIBA

ul. Waryńskiego 25
63-400 Ostrów Wielkopolski

TELEFON

602 642 180

E-MAIL

biuro@happyhello.pl